sreda, 13. avgust 2014

CVETOČE LEPOTICE

Cvetlične zasaditve na naših oknih.

Včeraj sem med zalivanjem in čiščenjem rož v loncih in koritih na okenskih policah razmišljala o čem bi pisala danes. Pa mi najprej ni nič padlo na pamet in sem tuhatala naprej, zraven pa zavzeto trgala odcvetele cvetove, porumenele in poškodovane liste ter zalivala tam, kjer je bilo to potrebno. 
Pa nekaj časa še kar nič .... in potem klik.... seveda, lahko pišem o mojih cvetlicah. Pa ne kar o vseh, ki jih je moč najti okrog naše hiše, ampak tokrat samo o dveh, ki sta meni najljubši. Prvič sta zelo lepi na pogled, drugič pa nezahtevni in enostavni za vzgojo. Že nekaj let zapored se odločam za isto kombinacijo, ki krasi okenske police in ograjo. Gre za  kombinacijo rdečih pol - visečih pelargonij in rumenih lantan


Pol-viseča pelargonija

Lantana
Po izkušnjah sodeč imata obe rastlini zelo podobne zahteve glede rasti, zato se odlično ujameta v kombinaciji. Lepo rasteta na jutranjem soncu in tudi na verandi, kjer sta izpostavljeni vsem vremenskim pogojem. Seveda pa tudi barvno lepo sodita skupaj. Razbijeta monotonost rjave lesene ograje in praznih okenskih polic. Ne da bi se hvalila, ampak videti je prikupno :)
V suši je potrebno zalivati vsak dan, vendar so pretekla leta pokazala, da v primerjavi s cvetlicami drugih vrst ni bilo panike, če sem slučajno kak dan (ne namenoma) zalivanje izpustila. Letos sem med rastni substrat dodala še agrogel. Ta čudežna stvarca pa je nekaj boljšega, saj je zalivanja potrebno občutno manj. Že res, da je letos ogromno dežja, ampak na okenskih policah, le ta ne pride do korit. Pozna se, saj letos zalivam enkrat do dvakrat tedensko. Več let zapored, pa pri sajenju vedno primešam dolgo-delujoče gnojilo, ki se sprošča skozi celo sezono. S tem sem si prihranila še konstantno uporabo tekočih gnojil. Pa naj še kdo reče, da nisem racionalna s svojim časom. :)

Če pomislim je vse skupaj zmagovalna kombinacija in pravijo, da se zmagovalnega konja ne menja. No ga pa ne bom. Vsaj za enkrat še ne :)


Pa en lep pozdravček za danes :)

Ni komentarjev:

Objavite komentar